Filharmonia Opolska zaprasza w sobotę na Wiedeńską Galę Noworoczną Filharmonia Opolska zaprasza w sobotę na Wiedeńską Galę Noworoczną

Filharmonia Opolska zaprasza w sobotę na Wiedeńską Galę Noworoczną (© ze str FO)

Filharmonia Opolska zaprasza w sobotę na ostatnią już Wiedeńską Galę Noworoczną, której hasłem jest w tym roku „Strauss w podróży”, a w programie oczywiście muzyka genialnej rodzinki Straussów.

Filharmonicy Opolscy zagrają pod batutą Przemysława Neumanna, a koncert poprowadzi Krzysztof Szaniecki. Początek o godz. 18.00, bilety po 70 zł.

W niedzielę melomanów czeka wieczór muzyki filmowej. W programie utwory m.in. Johna Williamsa, Hansa Zimmera, Jamesa Hornera.

Muzyka filmowa to ostatnio głośny temat: rzesze wielbicieli uczestniczą w poświęconych jej festiwalach, powstają orkiestry ukierunkowane wyłącznie na wykonywanie soundtracków. Również Filharmonia Opolska postanowiła wyjść naprzeciw żywemu zainteresowaniu melomanów X Muzą. To już trzeci koncert pod znakiem muzyki wielkiego ekranu, łączący pełnię brzmienia orkiestry symfonicznej i najsłynniejszych kompozycji muzycznych mistrzów kina w oryginalnych wersjach.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej dyrygować będzie Przemysław Neumann, a koncert poprowadzi Magdalena Miśka Jackowska.

Początek koncertu w niedzielę o godz. 18.00. Bilety - po 70 zł.

Przy zakupie łącznym na Wiedeńską Galę Noworoczną oraz Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej cena za dwa bilety wynosi 120 zł. Ta opcja dostępna tylko w kasie biletowej FO.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!