Fundacja Ridika przygotowała multimedialną prezentację Ostrówka, dzięki której można podpatrzeć, jak gród mógł wyglądać w zamierzchłych czasach. Dzięki wiedzy archeologów i historyków makieta Ostrówka powstała z wielką precyzją i dokładnością. Z kolei fundacja OFFILM zrealizowała film dokumentalny „Opole Prapoczątek”.

Gród znajdował się tam, gdzie dziś stoi urząd wojewódzki, częściowo amfiteatr, a drewniane pozostałości domostw drzemią również pod parkingiem obok Toropolu.

Teraz wiernie została odtworzona drewniana osada z Pasieki, od której rozpoczęła się historia miasta.

Multimedialną wystawę będzie można zobaczyć niebawem w ramach jubileuszu 800-lecia Opola.[cs]ZOBACZ NAJNOWSZE WYDANIE MAGAZYNU "INFO Z POLSKI"
[/cs]

Czytaj także

  Edytuj

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Zawiedziony (gość)

  Ale... ale... coś chyba słabo z tą konsultacją. Pomysł mi się podobał jak o tym usłyszałem, ale na to chyba poszło ponad 20 tys., więc powinni się zorientować jak osada wyglądała. Pierwszy rzut oka - Ostrówek nie był otoczony palisadą! To NIE jest "wiernie (...) odtworzona drewniana osada z Pasieki" i niestety nie "powstała z wielką precyzją i dokładnością". Szkoda, bo to mogło wyglądać naprawdę pięknie. Dobrze, że takie akcje się podejmuje, ale trzeba to jeszcze robić z głową. W przeciwnym razie zakłamuje się obraz historii. Może następnym razem wynik będzie lepszy.