Koniec przygody Przysiężnego na kortach Wimbledonu

Tomasz Kuczyński
Michał Przysiężny w swym debiucie na kortach Wimbledonu najpierw sensacyjnie pokonał Chorwata Ivana Ljubicicia, jednak wczoraj przegrał z Yen-Hsun Lu z Tajwanu 4:6, 6:7 (7-9), 3:6. Polski tenisista walczył nie tylko z rywalem, ale też z bólem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Przysiężny zajmuje 94. miejsce w rankingu, a Lu jest 80. Polak na początku pierwszego seta dał się przełamać i to zaważyło o porażce. W drugim secie Przysiężny prowadził 6:5 i miał setbola przy serwisie Lu. W tie-breaku nasz zawodnik zmarnował jeszcze dwie piłki setowe.

W ostatniej partii Polak drugi raz w tym meczu poprosił o pomoc fizjoterapeuty, ale mimo bólu wyszedł na prowadzenie 3:1. Następne gemy zdobywał już tylko zawodnik z Tajwanu, aby wygrać po dwóch godzinach i 25 minutach gry.

W pierwszej rundzie turnieju debla Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg pokonali 6:7 (4-7), 6:1, 1:6, 6:4 Niemca Michaela Kohlmanna i Fina Jarkko Nieminena.