Spacer i maraton na kortach Wimbledonu

Agnieszka Radwańska spacerkiem przeszła do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu, pokonując wczoraj Włoszkę Albertę Brianti 6:2, 6:0. Dzięki tej wygranej "Isia" zarobiła w Londynie już 31.250 funtów.

Również w czwartek zakończył się trwający od wtorku mecz pierwszej rundy, który przeszedł do historii tenisa jako najdłużej trwający pojedynek. Amerykanin John Isner pokonał Francuza Nicolasa Mahuta 6:4, 3:6, 6:7 (7-9), 7:6 (7-3) i... 70:68!

W sumie mecz trwał jedenaście godzin i pięć minut,a sam decydujący set osiem godzin i 11 minut, czyli dłużej niż dotychczasowy najdłuższy pojedynek tenisowy. Obaj zawodnicy pobili też rekord w ilości asów - ponad 200 (103 Mahut, 112 Isner). We wtorek pojedynek został przerwany, bo było zbyt ciemno żeby dalej grać. W środę został do rozegrania "tylko" piąty set, w którym jednak nie ma tie-breaka. Tenisistom znów nie starczyło dnia i ostatnia partia została przerwana przy stanie 59:59. Wczoraj panowie nie mieli już sił biegać za piłką i skupiali się na swych podaniach. Jednak Isner przełamał w końcu serwis rywala i został zwycięzcą tego niebywałego maratonu.

- Czuję się trochę zmęczony - powiedział ze śmiechem Amerykanin po rozegraniu 183 gemów. Isner zagra w drugiej rundzie z Thiemo De Bakkerem, który też ma maratońską wprawę. Wygrał swój mecz z Kolumbijczykiem Santiago Giraldo w pięciu setach, w ostatnim - 16:14.

Radwańskiej do wygranej wystarczyły 72 minuty. W sobotę o awans do 1/8 finału rozstawiona z siódemką krakowianka zagra z Włoszką Sarą Errani (nr 32.), która pokonała Hiszpankę Arantxę Parrę-Santonję 6:2, 6:2.

"Isia" wczoraj zagrała jeszcze w debla razem z Rosjanką Marią Kirilenko, pokonując Szwedkę Sofię Arvidsson i Niemkę Angelique Kerber - 6:4, 7:5.