Reżyser Tomasz Kaczorowski wziął na warsztat współczesny niemiecki dramat "Ty, Hitler". Przedstawienie adresowane jest do widzów w wieku 13+. Tomasz Kaczorowski podkreśla, że przede wszystkim zależy mu na obecności ludzi młodych, którzy coraz częściej ulegają populizmowi, demagogii i fascynacji złem.Utwór Kristo Šagora, jednego z najpopularniejszych niemieckich twórców teatru dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a także wykładowcy uniwersyteckiego, to opowieść o dojrzewaniu, konfrontacji ideałów z niedoskonałą rzeczywistością, o pragnieniu władzy, źródłach zła i naprawie świata.

Przedstawienie będzie miało charakter teatralnej fantazji skupionej wokół tematów takich jak odpowiedzialność, skrajności, fascynacja złem.

W zamierzeniu twórców ma się wpisywać we współczesną debatę społeczno-polityczną, która toczy się na tle radykalnych przemian w Europie. Temat ten podjął młody reżyser - absolwent wiedzy o teatrze na UJ i reżyserii na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Reżyserował słuchowiska i pracował jako asystent Marcina Libera, Piotra Ratajczaka i Anny Augustynowicz. Angażuje się w działalność edukacyjną teatrów, z którymi pracuje.

W październiku 2015 zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie autorskim spektaklem „Trollgatan. Ulica Trolli”.

W opolskim „Ty, Hitler” Tomasz Kaczorowski stawia wiele fundamentalnych pytań bez podawania oczywistych tez. Jak reagują młodzi ludzie, rozdarci pomiędzy sprzecznymi uczuciami i celami, których nie da się pogodzić? Jak radzą sobie z bezsilnością, z frustracją, którą odczuwają każdego dnia? Skąd pochodzi pragnienie posiadania i wywierania władzy? Ta dynamiczna i niepozbawiona humoru opowieść obnaża niebezpieczne ekstremizmy i skrajności, które mogą obudzić się w każdym z nas.

Autorką scenografii jest Agnieszka Wielewska, studentka malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W obsadzie: Karolina Kuklińska, Andrzej Jakubczyk, Karol Kossakowski i Krzysztof Wrona.

Przedstawienie adresowane jest do widzów w wieku 13+. Tomasz Kaczorowski podkreśla, że przede wszystkim zależy mu na obecności ludzi młodych, którzy coraz częściej ulegają populizmowi, demagogii i fascynacji złem.

Premiera odbędzie się w sobotę o 20.00 w Bunkrze.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!