Łukasz Baliński
Pomologia Prószków - Zagłębie Lubin 1-7.
Pomologia Prószków - Zagłębie Lubin 1-7. Łukasz Baliński
Zmagania w Centralnej Lidze Juniorów U17 zakończyli piłkarze Pomologii Prószków. Niestety przegrali z Zagłębiem Lubin 1-7.

- To jeden z najlepszych klubów szkolących młodzież w całym kraju i nie mówimy tu tylko o juniorach młodszych, ale o całości zespołów, o jego organizacji, charakterze pracy, etc. - nie kryje trener naszego zespołu Adam Berbelicki, a w podobnym tonie wypowiadają się jego piłkarze. - Rywal to jedna z topowych drużyn, a w składzie ma paru młodzieżowych reprezentantów Polski - zauważa Kacper Uryga.

Team spod Opola przegrał co prawda wysoko, ale długo dzielnie się bronił. Dość napisać, iż jeszcze w 40 minucie wynik był bezbramkowy, aczkolwiek przewaga gości była bezapelacyjna. Na przełomie pierwszej i drugiej połowy w niespełna kwadrans stracili trzy gole i grało się im już znacznie trudniej.

Niebawem, jak się potem okazało, honorowego gola zdobył Arkadiusz Rogulski trafiając na 1-3, ale to chyba tylko rozsierdziło gości, gdyż później w niespełna 10 minut dołożyli kolejne cztery bramki, po czym przestali forsować tempo i wynik już nie uległ zmianie.

Tym samym Pomologia zakończyła zmagania na ósmym miejscu w grupie C co jest równoznaczne z powrotem do Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Od pewnego czasu bowiem rywalizacja w czterech ogólnopolskich strefach CLJ U17 wygląda tak, iż jesienią osiem drużyn gra mecz i rewanż. Dwie najsłabsze zostają zdegradowane i zastąpione przez zwycięzców baraży pomiędzy mistrzami jesieni w ligach wojewódzkich. Wiosną natomiast zespoły walczą również o pierwsze miejsce i ta najlepsza zyskuje prawo gry w półfinale mistrzostw kraju.