PlusLiga: Resovia wygrała z Zaksą

plusliga.pl
Asseco Resovia Rzeszów pokonała ZAKSE Kędzierzyn-Koźle 3:2 (22:25, 25:27, 25:22, 25:18, 17:15). MVP meczu Michał Baranowicz.

Ostatni punkt w pierwszym secie zdobył Urnaut, który w ten sposób przypieczętował swoją dobrą grę. Zawodnim ten szczególnie dał się we znaki rywalowi zagrywką i atakiem. Goście prowadzili m.in. 16:10 i 19:16. Ljubo Travica brał czas, ale niewiele to pomagało.

W drugim secie prowadzenie zmieniało się kilka razy - 5:8, 16:15, 19:21. W trzeciej długo przewagę mieli goście, ale w końcówce lepsi byli wyraźnie gospodarze. Byli oni lepsi przede wszystkim w ataku i przyjęciu. Spadła też skuteczność kędzierzyńskiej zagrywki. W czwartym secie gospodarze dalej mieli wyraźną przewagę. Kędzierzynianie mylili się na zagrywce. Popełnili osiem błędów w tym elemencie. Zawodnicy Asseco Resovii mieli zdecydowanie lesze przyjęcie. W tie breaku przy zmianie było 8:6 dla Asseco Resovii. ZAKSA wyrównała. W końcówce goście mieli dwie piłki meczowe. Jednak atak Grozera i blok dały gospodarzom zwycięstwo.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!